Czeka nas kolejna fala upałów. Początek sierpnia będzie bardzo słoneczny, a wysokie temperatury utrzymywać się będą także w nocy. Zgodnie z zapowiedziami meteorologów wszystko zacznie się już jutro. Sprawdź do kiedy potrwa i jakich temperatur się spodziewać.

Najnowsze ostrzeżenie meteorologiczne z pewnością nie napawa optymizmem osoby starsze i schorowane, bowiem znowu będą musiały ukrywać się przed słońcem. Zdaje się jednak, że aura jest korzystna dla odpoczywających w te wakacje nad wodą. Ostrzeżenie meteo dla zachodniej i północnej Polski wydało IMGW-PIB.

- Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C - czytamy w ostrzeżeniu.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniono na 80%, a uciążliwość na wysoki, 2 stopień. Wspomniane przez meteorologów zjawiska potrwają od środy, 3 sierpnia od godziny 13:00 do piątku, 5 sierpnia do godziny 18:00, jednak na chwilę obecną nikt nie może wykluczyć, że taka pogoda będzie nam towarzyszyć dłużej.