Jak co roku, także w najbliższą środę, 17 kwietnia swoje podwoje dla uczniów szkół podstawowych otwiera Zespół Szkół w Chocianowie. To jednak nie wszystko, bowiem Dzień Otwarty, czyli targi edukacyjne połączony będzie z targami pracy. Uczniowie nagrali także zabawny film zachęcający do odwiedzenia tej placówki edukacyjnej.

Na to wydarzenie co roku kadra pedagogiczna Zespołu Szkół zaprasza wszystkich uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, absolwentów szkół ponadpodstawowych oraz wszystkich planujących dalszą edukację wyższą lub pracę zarobkową na Targi Pracy i Targi Edukacyjne. Do zaproszenia dołączyli także uczniowie, którzy podczas spotkań będą do dyspozycji młodszych kolegów i koleżanek, odpowiadając na pytania dotyczące tego poziomu edukacji oraz perspektyw, jakie daje szkoła średnia w Chocianowie.

(dalsza część artykułu pod nagraniem)


Dni otwarte chocianowskiej szkoły średniej to już coroczna tradycja. Na ten dzień zaproszeni są wszyscy uczniowie szkół podstawowych oraz ich rodzice, aby w przyjaznym towarzystwie aktualnych uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół poznać potencjał edukacyjny placówki i możliwe ścieżki dalszej kariery naukowej oraz zawodowej. W ramach Targów Edukacyjnych w Chocianowie pojawią się liczni przedstawiciele uczelni wyższych z regionu. Z kolei w Targach Pracy udział wezmą także przedstawiciele popularnych w naszym regionie pracodawców. Nie zabraknie m.in. Klastra Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, KGHM, Volkswagen Motor Polska Polkowice, Sanden Manufacturing Poland, Epiroc, Brose Sitech Polska, Smulders Polska oraz PHU Lubinpex Spółka z o.o.

Zapraszamy do udziału w środę, 17 kwietnia w godzinach od 10:00 do 14:00 oraz od 16:00 do 18:00! Zachęcamy także do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze i najciekawsze informacje!