Siatkarska Akademia UKPS Chocianów zaprasza dzieci (chłopców i dziewczynki) z roczników 2007 - 2014 na zajęcia sportowe, które odbywać się będą w każdy poniedziałek począwszy od 3 lutego w sali sportowej Szkoły Podstawowej w Chocianowie przy ul. Wesołej 16. Pierwsze zajęcia będą bezpłatne - stanowi to idealną okazję dla dzieci, aby przekonały się czy siatkówka może stać się ich pasją.

Treningi dla dzieci będą podzielone na dwie grupy:
- KINDER (roczniki 2011-2014) w godzinach od 17:00 do 18:00 to koszt 60 zł miesięcznie,
- KINDER+SPORT (roczniki 2007-2010) w godzinach od 18:00 do 19:30 to koszt 70 zł miesięcznie.

- W okresie luty - marzec planujemy prowadzić zajęcia 1 raz w tygodniu - informuje Przemysław Cedro z UKPS -  a od kwietnia podzielimy dzieci na grupy dwu rocznikowe, co pozwoli na bardziej dopasowane treningi.

Przypomnijmy, że chocianowska Akademia będzie filią i partnerską szkółką Siatkarskiej Akademii UCZNIOWSKIEGO KLUBU PIŁKI SIATKOWEJ w Lubinie, który jest klubem na co dzień prowadzącym bardzo szerokie działania szkoleniowe dla Miejskich Przedszkoli, Szkół Podstawowych, a także prowadzącym drużyny ligowe i rozbudowany system szkolenia mini siatkówki.

- Mamy liczne sukcesy wojewódzkie: 5-krotni mistrzowie województwa w mini siatkówce, czy krajowe: 4, 7 i 9 miejsce w Mistrzostwach Polski w kategorii klas 4-6 Szkół Podstawowych i klubów - wylicza Przemysław Cedro - nasze działania w 2020 roku chcemy przenieść z Lubina do Chocianowa, bo widzimy ogromny potencjał umiejętności, do tego władze miasta są zainteresowane promocją Chocianowa przez sport oraz inwestowaniem w rozwój młodego pokolenia.

Trenerzy planują w przedszkolach i szkole podstawowej lekcje pokazowe dla dzieci grup 5- i 6-letnich w przedszkolach oraz dla klas 1-6 Szkoły Podstawowej.  Pozwoli to przedstawić rodzicom ofertę szkoleniową, a dzieci zainteresować uprawianiem piłki siatkowej. Treningi dla młodszej grupy będą miały charakter gier i zabaw z elementami siatkówki oraz tak ważny w tym wieku rozwój cech psychomotorycznych. Grupa starsza będzie miała zmienione proporcje działań z naciskiem na szkolenie techniczno-motoryczne.

Tworząc Akademię w Chocianowie organizatorzy chcą szkolić dzieci dla rozwijania w nich pasji, pokazywać im kierunki rozwoju przez sport, dawać szanse na realizowanie marzeń o byciu zawodowym siatkarzem lub siatkarką, uczyć samodyscypliny czy podstawowych czynności życia codziennego przebywając na obozach. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę z uprawnieniami pedagogicznymi, trenera PZPS, trenera 2 klasy Piłki Siatkowej i byłych siatkarzy. Od maja planowane są także występy w turniejach towarzyskich oraz wakacyjne wyjazdy na siatkarskie obozy.

Zainteresowanych zapraszamy do śledzenia profilu akademii na jednym z popularnych portali społecznościowych na stronie: Akademia UKPS Lubin, gdzie będą zamieszczane wszelkie informacje związane ze szkoleniami w Chocianowie oraz na stronę UKPS gdzie będą relacjonowane wszystkie wydarzenia. Rodzice dzieci chętnych do udziału w pierwszym bezpłatnym dniu (3 lutego) mogą zapisać swoje pociechy pod nr telefonu: 783-251-025 lub drogą mailową na adres: cedro.przemyslaw@gmail.com.

[KN]