O zajęciach dla najmłodszych w Regionalnym Centrum Kultury pisaliśmy już kilka razy, gdy zapowiadaliśmy ferie na hali. Dziś przyszedł czas na podsumowanie pierwszego tygodnia atrakcji dla dzieci przygotowanego przez Regionalne Centrum Kultury. Było dużo ruchu i sportowych atrakcji. Pomimo braku białego puchu za oknami dzieci nie mogą narzekać na brak rozrywki.

Już pierwszego dnia uczestnicy zimowiska organizowanego przez Regionalne Centrum Kultury spędzili dzień na tafli lodowej w Polkowicach, a także wykazali się zdolnościami manualnymi w przygotowaniu glinianych aniołów. We wtorek, 11. lutego organizatorzy przewidzieli wprowadzenie w świat karate tradycyjnego. Malcy poznali kilka podstawowych chwytów i zasad działania. Zajęcia zostały poprowadzone przez Sensei Wiesława Olewicza i Beatę Olewicz z Chocianowskiego Klubu Karate Sento-Kan.

W środę, trzeciego dnia ferii było zwiedzanie stadionu klubu sportowego Zagłębia Lubin. Dzieci miały okazję zobaczyć z bliska boisko, zasiąść za biurkiem komentatorów sportowych oraz zobaczyć z bliska puchary, medale, nagrody i stroje zawodników Zagłębia. Dodatkowo dzieci miały okazję zadać pytania i posłuchać krótkiego wykładu.

Czwartek, 13. lutego atrakcje zapewniło Stowarzyszenie Madness Chocianów. Prezes Wojciech Chmielowski skoordynował zajęcia sportowe poprowadzone na hali widowiskowo-sportowej przy ul. Kasztanowej. Ostatni dzień inicjatywę przejął Związek Gmin Zagłębia Miedziowego. Poza rozgrywkami sportowymi, rywalizacji i konkursami na dzieci czekała zabawa na dmuchańcach. Wielką popularnością cieszyły się także słodka niespodzianka i upominki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.
[KN]