Spotkania autorskie organizowane przez Bibliotekę Publiczną w Chocianowie cieszą się dużą popularnością. W ostatnich dniach do Regionalnego Centrum Kultury widzów i słuchaczy przyciągnęli Piotr Pilarski oraz Joanna Kosior.

Na oba spotkania zapraszaliśmy na łamach naszego portalu w artykułach: "Spotkanie autorskie z Piotrem Pilarskim już w czwartek" oraz "Spotkanie autorskie z poetką z naszej gminy". Teraz przyszedł czas na podsumowanie obu spotkań.

Za nami spotkanie z poezją Piotra Pilarskiego pod hasłem "Animus - serce moje". Zaprezentowany cykl składa się z 24 wierszy, a w tle - muzyka Chopina. Niezmiernie nam miło, że temu wydarzeniu towarzyszyła tak duża frekwencja na widowni, m.in. gościliśmy uczniów z Zespół Szkół w Chocianowie wraz z opiekunami. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem twórczości pana Piotra. Serdecznie dziękujemy za piękne spotkanie i mamy nadzieję... do zobaczenia. Wszystkich zachęcamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia - poinformowali pracownicy tutejszej biblioteki.
Z kolei dzisiaj pracownicy chocianowskiego księgozbioru podsumowali wczorajsze spotkanie z młodą poetką pochodzącą z Sołectwa Pogorzeliska.

Jesteśmy zaszczyceni, że to właśnie nas wybrała na swój debiutancki występ, promujący jej tomik poezji "Podróż donikąd i z powrotem". Ciekawe rozmowy uczestników przeplatały się z poezją autorki. Joasia opowiadała o swojej twórczości, wszystkim tym, co w jej sercu rodziło się przez lata. Dzięki temu my mogliśmy choć na chwilę uciec od codzienności. Dziękujemy wszystkim przybyłym na to spotkanie, również uczniowie Zespół Szkół w Chocianowie wraz z opiekunami uświetnili je swoją obecnością. Wielkie podziękowania dla Joanny, wraz z koleżankami, które ją wspierały, za piękne spotkanie autorskie. Liczymy na kolejne - przekazali w dzisiejszym wpisie.
Poniżej publikujemy zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych Biblioteki Publicznej w Chocianowie (kliknij link).