Spokój wakacyjnej sielanki przerwał tragiczny w skutkach wypadek. 22 lipca podczas zabaw w ogrodowym basenie świat Rafała runął w ułamku jednej sekundy. Podczas zabawy uderzył głową o dno, w wyniku czego stracił przytomność, a jego ciało bezwładnie dryfowało na powierzchni wody. Teraz rodzina prowadzi licytacje i zbiórkę pieniędzy, które mają pomóc w leczeniu.

Liczne złamania odcinka szyjnego kręgosłupa: złamanie wyrostka kolczystego C3, obu blaszek łuku C4, złamanie trójkolumnowe C5, zmiażdżony rdzeń kręgowy, porażenie czterokończynowe i niewydolność oddechowa to skutki wypadku, do którego doszło trzy tygodnie temu.

Jak co roku udaliśmy się na rodzinny wyjazd, który jest naszą kilkuletnią tradycją. Wspaniały czas, spokój wakacyjnej sielanki przerwał tragiczny w skutkach wypadek, który zapisze się w naszej pamięci na zawsze - opisuje rodzina Rafała. - Po zdarzeniu odzyskał przytomność, ale uskarżał się na ogromny ból szyi, oraz brak czucia w rękach i nogach. Rafał jak najszybciej został oddany pod opiekę ratowników medycznych i trafił w ciężkim stanie do szpitala - dodają jego bliscy.
Obecnie Rafał przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii. W wyniku niewydolności oddechowej w dalszym ciągu istnieje ryzyko zagrożenia życia. Paraliż kończyn dolnych oraz niedowład kończyn górnych utrzymują się, dlatego Rafał jest pod opieką psychiatry, aby zaakceptować nową rzeczywistość. Ma jednak ogromną wolę walki i pragnie stanąć na nogi.

Jedyną szansą, aby w jakikolwiek sposób pomóc Rafałowi, jest kosztowna rehabilitacja. To jedyna nadzieja, że Rafał odzyska częściowo sprawność, dzięki której będzie samodzielny - piszą organizatorzy licytacji i zbiórki. - Miesięczny koszt rehabilitacji, w ośrodku specjalistycznym to koszt ok. 30-40 tys. zł, na co się składa: pobyt, całodobowa opieka, szereg zabiegów dających nadzieję na powrót do zdrowia. Z uwagi na bardzo ciężki stan, Rafał będzie potrzebował co najmniej kilkumiesięcznej rehabilitacji - dodają.
Zbiórka na portalu zrzutka osiągnęła już 107% zakładanego planu, czyli blisko 86 tysięcy złotych, jednak rodzina zdając sobie sprawę, że rehabilitacja może potrwać dłużej niż dwa miesiące, nie zamyka jej. To daje możliwość dalszych wpłat na stronie: https://zrzutka.pl/8eeazr. Oprócz tego w mediach społecznościowych powstała specjalna grupa, na której można wylicytować różne przedmioty i usługi oferowane przez dobrych ludzi. Znajdziecie ją na stronie: https://www.facebook.com/groups/741411893811806/. Zachęcamy do wsparcia chocianowianina i jego rodziny.