W ubiegły poniedziałek policjanci wzięli udział w zorganizowanej akcji pod nazwą "Trzeźwy Poranek". Okazuje się, że na terenie powiatów lubińskiego i polkowickiego przebadano łącznie ponad 800 kierowców. Możemy być dumni - nikt nie został zatrzymany na podwójnym gazie.

Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie wolno pozwolić pijanemu kierować pojazdem, dlatego polkowiccy policjanci cyklicznie prowadzą działania na drogach naszego powiatu m.in. w ramach takich akcji jak ta wczorajsza pn. "Trzeźwy Poranek".

- Tego typu działania mają głównie na celu przypominanie wszystkim kierowcom o tym, że każda osoba siadająca za kierownicę pod wpływem alkoholu stanowi realne zagrożenie dla siebie, a także życia i zdrowia innych użytkowników dróg - komentuje mł.asp. Przemysław Rybikowski, Oficer Prasowy KPP w Polkowicach. - Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach - podkreśla stróż prawa.
Na szczęście w ubiegły poniedziałek kierowcy na drogach naszego powiatu zachowali się bardzo odpowiedzialnie. Na blisko 180 kierujących wszyscy byli trzeźwi. Apelujemy jednak do wszystkich, o zdecydowaną reakcję gdy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa.