- Bardzo się cieszę, że deptak pomiędzy ul. Polną a ul. 1-go Maja jest już praktycznie na ukończeniu - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński. O tych pracach poprawiających bezpieczeństwo i wygodę mieszkańców Chocianowa poinformowali pracownicy referatu Gospodarki Komunalnej jeszcze w połowie października. Jak ustaliliśmy, działania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego realizowane są w porozumieniu z przewodniczącym Rady Miejskiej Januszem Ślipko.

Wejście Chocianowa w XXI wiek z pewnością powinno odbywać się po dobrej nawierzchni - do takiego wniosku doszli Burmistrz Tomasz Kulczyński i Przewodniczący Rady Miejskiej Janusz Ślipko, którzy wspólnie ustalili konieczność zrobienia deptaku między ul. 1 Maja i Polną w miejscu wcześniej wydeptanej ścieżki.

Dostaję bardzo dużo dobrych sygnałów od Państwa, że to długo oczekiwana inwestycja rozwiązująca wiele problemów ruchu pieszego w tym rejonie. Super - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński w mediach społecznościowych (cały wpis na stronie: https://www.facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa/posts/132060065855006).
Rewitalizacje ciągów pieszych są dla mieszkańców bardzo ważne, o czym pisaliśmy m.in. w naszych artykułach: "Remontują na Pileckiego", "Nowy chodnik przy drodze powiatowej" oraz "Prawie pół miliona złotych poprawi tu bezpieczeństwo". Tym razem przyszedł czas na kontynuację chodnika na osiedlu Wesoła.

Deptak między ul. Polną a Wesołą został zrobiony w 2019 roku, teraz przyszedł czas na drugi odcinek do wykonania - poinformowali w październiku pracownicy referatu GK. - Realizujemy zadania Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego przy współpracy z Radnym Januszem Ślipko - dodali.