Dziś rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska ogłosił rekord zakażeń IV fali w trwającej od marca 2020 roku epidemii. Na te doniesienia zareagowali chocianowscy urzędnicy, którzy w trosce o zdrowie mieszkańców i efektywność swojej pracy przechodzą w tryb pracy wewnętrznej. Przypominamy o co chodzi.

Przypomnijmy, że od dzisiaj obowiązują nowe zasady i obostrzenia, o czym pisaliśmy w naszym artykule "...". Dziś rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że tylko w ciągu minionej doby przybyło ponad 29 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. W przestrzeni publicznej pojawiają się także doniesienia, że wariant Omikron może już być w Polsce. Na te wszystkie informacje zareagowali chocianowscy urzędnicy.

- W związku z obawami wynikającymi z rosnącej liczby zakażeń, podjęliśmy decyzję, aby od 1 grudnia przejść w tryb pracy wewnętrznej - poinformowała Sekretarz Miasta i Gminy Chocianów Patrycja Jugo. - W szczególności mamy na uwadze ograniczenie liczby kontaktów, co spowoduje, że zarówno mieszkańcy, jak i urzędnicy będą mniej narażeni na zakażenie, a dzięki temu będziemy mogli wykonywać naszą pracę bez obaw, że wzrośnie liczba osób na zwolnieniu lekarskim - dodaje Sekretarz Jugo.
Przypomnijmy, że taka sytuacja w ciągu ubiegłych dwóch lat była już praktykowana w tutejszym magistracie, pod koniec marca i na początku października ubiegłego roku. Oznacza to, że nadal mieszkańcy mogą załatwić wszystkie swoje sprawy, jednak w zgodzie ze wszystkimi zasadami bezpieczeństwa epidemiologicznego. Wnioski przyjmowane są do skrzynki ustawionej przed wejściem do urzędu, a sprawy bieżące są załatwiane telefonicznie. W pilnych przypadkach urzędnicy przyjmują interesantów po uprzednim umówieniu telefonicznym.