Burmistrz Tomasz Kulczyński zaprasza miłośników turystyki pieszej i rowerowej do udziału w konkursie fotograficznym pn. "Współdzielenie przestrzeni publicznej". Zdjęcia muszą być wykonane na terenie naszej gminy.

Celem konkursu jest m.in. promowanie walorów przyrodniczych Gminy Chocianów oraz propagowanie postawy zdrowego i ekologicznego trybu życia poprzez zachęcanie do prozdrowotnych form aktywności i rekreacji. W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy gminy Chocianów pamiętając, że jedna osoba może zgłosić tylko 1 zdjęcie.

- Jak co roku zachęcamy mieszkańców naszej gminy do udziału w fotograficznej zabawie z nagrodami. Zadaniem uczestników konkursu będzie przedstawienie fotografii pokazującej aktywnie spędzony czas w Gminie Chocianów w okresie od lipca do września 2024 roku - informuje Krystian Wan, rzecznik prasowy chocianowskiego magistratu. - Fotografie będzie można zgłaszać w terminie od 16 września do 18 września w godzinach od 7:30 do 15:30 w Regionalnym Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 5 w Chocianowie - dodaje Wan.
Zdjęcia muszą być dobrej jakości, wydrukowane w formacie A4 oraz czytelnie opisane na odwrocie i zawierać imię i nazwisko autora zdjęcia oraz jego numer kontaktowy, a także wskazanie miejsca wykonania zdjęcia. Do zgłaszanych fotografii należy dołączyć formularz zgłoszeniowy oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.

Ogłoszenie wyników konkursu zaplanowane jest na 22 września 2024 r. podczas zakończenia rajdu rowerowego z okazji "Dnia bez Samochodu" organizowanego w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności, którego tematem przewodnim jest "Współdzielenie przestrzeni publicznej". Dla autorów 3 wybranych przez Komisję konkursową fotografii przewidziane są nagrody rzeczowe - wyjaśnia Krystian Wan z Urzędu Miasta i Gminy w Chocianowie. - Zachęcamy do zgłaszania zdjęć z aktywnie spędzanego czasu wolnego, uprawiania różnych dyscyplin sportu na terenie Gminy Chocianów - dodaje rzecznik magistratu.
W razie pytań urzędnicy zapraszają do kontaktu pod nr tel. 76-818-50-20 wew. 133 lub 134, lub drogą mailową na adres: bok@chocianow.pl.