Runda jesienna w piłkarskich zmaganiach drużyn naszej gminy nabrała rozpędu. Stal Chocianów w czwartej lidze, a Arka Trzebnice w klasie A mają za sobą już dziesięć kolejek, w II grupie klasy B Kryształ Chocianowiec i Relaks Szklary Dolne rozegrały dziewięć spotkań, zaś w I grupie klasy B Victoria Parchów ma za sobą osiem pojedynków. Jak radzą sobie tutejsze drużyny?

Najlepszym bilansem punktowym mogą poszczycić się zawodnicy Kryształu Chocianowiec, którzy w II grupie legnickiej klasy B idą jak burza. Dotychczas nie przegrali ani jednego pojedynku, remisując trzy mecze i wynosząc z murawy komplet punktów po sześciu spotkaniach. Tym samym uzbierali na koncie aż 21 punktów i zajmują drugie miejsce w tabeli, tracąc do lidera, Huzar Raszówki zaledwie jeden punkt. W najbliższej kolejce Kryształ będzie na swoim boisku, 24 października o godzinie 11:00 podejmował drużynę Płomień Michów.

W środku tabeli, dokładnie na 10. miejscu po dziesięciu kolejkach uplasowali się zawodnicy Arki Trzebnice, którzy na swoim koncie, po czterech zwycięstwach, dwóch remisach i czterech porażkach mają łącznie 14 punktów. Następne spotkanie piłkarze z Trzebnic rozegrają u siebie 24 października o godzinie 14:00. Ich rywalem będzie trzecia w tabeli klasy A, Chojnowianka Chojnów. Niewiele gorzej radzi sobie drużyna z Parchowa. Po ośmiu spotkaniach ma na koncie 13 punktów, które wyniosła z czterech zwycięstw i jednego remisu. Podczas najbliższego spotkania, 24 października o godzinie 11:00 podejmą na własnym boisku drużynę Błyskawicy Luboszyce.

Ten sezon jest trudniejszy dla zawodników Stali Chocianów, którzy po dziesięciu rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie dwa zwycięstwa, dwa remisy i sześć przegranych, co daje im łącznie 8 punktów. Najbliższe spotkanie piłkarze Stali rozegrają 23 października, o godzinie 15:00, gdzie na wyjeździe powalczą o punkty ze Spartą Grębocice, która ma identyczną sytuację punktową i historię zwycięstw. Stal nie opuszcza także nadzieja na kolejne sezony, bowiem w minionej kolejce zwycięstwa odniosły tutejsze drużyny młodzieżowe.

Juniorzy młodsi: Gwardia Białołęka - Stal Chocianów 1:2 (0:0), bramki dla Stali zdobyli: Krystian Kulbiński (1) oraz Marcel Tomaszewski (1). Trampkarze Odra-Total Ścinawa - Stal Chocianów 4:5 (3:1). Strzelcy bramek dla Stali: Jakub Jach (2), Paweł Kołodziej (2), Marcel Tomaszewski (1) - poinformowali działacze Stali Chocianów w mediach społecznościowych.
Najtrudniejszą sytuację ma obecnie drużyna Relaksu Szklary Dolne, które w II grupie legnickiej klasy B po dziewięciu kolejkach ma na swoim koncie 4 punkty (odnosząc dotychczas jedno zwycięstwo i jeden remis). O kolejne punkty powalczą już w niedzielę, 24 października od godziny 11:00, kiedy na własnym boisku podejmą LZS Nową Wieś Lubińską (ta zajmuje tylko jedną lokatę wyżej z zaledwie dwoma punktami przewagi nad drużyną Relaksu). Niestety dużym problemem dla drużyny są kontuzje, dlatego wszystkim zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pasji, jaką z pewnością jest dla nich piłka nożna.