Jeszcze przed rozpoczęciem lata mieszkańcy Chocianowa będą mieli możliwość skorzystania z nowej atrakcji na świeżym powietrzu. Mowa o siłowni zewnętrznej na skwerze pomiędzy ulicami Armii Krajowej i Trzebnickiej.

Siłownia będzie dzieliła się na trzy place. Znajdziemy na nich 12 różnych urządzeń do ćwiczeń, w tym rowerki, steppery, biegacze, krzesła do wyciskania i wiele innych. Uzupełnieniem placu będzie zestaw do "street workout" (rodzaj aktywności fizycznej - przyp. red.) oraz ławki, kosze na śmieci i rośliny ozdobne.

Pamiętam jak podczas kampanii wyborczej pani Stanisława mówiła o potrzebie siłowni zewnętrznej - przypomina Tomasz Kulczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów - dziś mam dobrą informację dla Pani Stanisławy, ale i wszystkich mieszkańców. Siłownia zewnętrzna staje się faktem.

Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków zewnętrznych, ponieważ blisko 95 tysięcy złotych dołożyła Unia Europejska. To kolejna, po placu zabaw powstałym u zbiegu ulic Odrodzenia, Krótkiej, Bolka I Świdnickiego oraz Bohaterów Wojska Polskiego, inwestycja w większości sfinansowana z dotacji. Środki pozyskane zostały we współpracy z LGD Wrzosowa Kraina i pochodzą z programu Leader, PROW 2014-2020.

- Jest to kolejne działanie zmierzające do podniesienia jakości życia mieszkańców Chocianowa. Miejsce to powstaje z myślą zarówno o mieszkańcach aktywnych sportowo, jak również o naszych emerytach chcących poprawić lub utrzymać dobrą kondycję zdrowotną - mówi Krystian Wan z chocianowskiego Ratusza - w przyszłości planowana jest także organizacja zawodów sportowych Street Workout - dodaje.

Plac do budowy przekazany został w zeszłym tygodniu, a prace rozpoczęły się w ubiegły poniedziałek. Termin ich zakończenia wyznaczono na 25 maja, jednak przy sprzyjających warunkach pogodowych można spodziewać się, że siłownia zostanie oddana do użytku wcześniej.