Wczorajsze spotkanie wyjazdowe Stali Chocianów w ramach III rundy Pucharu Polski o awans do 1/8 finału legnickiej grupy Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w sezonie 2021/2022 zakończyło się spektakularnym sukcesem podopiecznych Mirosława Wolana.

Wczoraj, 25 sierpnia Stal Chocianów od III rundy rozpoczęła swoją walkę o Puchar Polski Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w sezonie 2021/2022. Jej przeciwnikiem był Park Targoszyn, który z łatwością pokonali waleczni podopieczni Mirosława Wolana. Wyjazdowe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:5, a bramki strzelili Rafał Burda, Tomisław Żmuda, Dominik Jaskólski, Fabian Kulbiński i Adam Tomaszewski.

- Jestem dumny z moich zawodników, bo o ile byliśmy rozstawieni w roli faworyta tego spotkania, to zawsze istniało ryzyko, że przeciwnik okaże się nie do przeskoczenia. My nie mieliśmy wczoraj tego problemu i po dobrej grze pokazaliśmy wysoki poziom - komentuje grę swoich podopiecznych trener Mirosław Wolan. - Teraz przed nami spotkania ligowe, na które już teraz zapraszam: w sobotę, 28 sierpnia zagramy u siebie z Iskrą Księgienice, a tydzień później na wyjeździe z Odrą Ścinawa - dodaje Mirosław Wolan.
Jak przystało na zwycięzców Pro Junior System w spotkaniu Pucharu Polski w składzie Stali Chocianów wystąpiło 11 młodzieżowców, w tym 7 juniorów, a jedną z bramek strzelił właśnie zawodnik z rocznika 2005, Fabian Kulbiński. Wszystkim zawodnikom i trenerowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw w Pucharze Polski i ligowych punktów.