Wojewoda dolnośląski wystąpił do Prezydenta Andrzeja Dudy o przyznanie Medalu za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, które w ubiegłym tygodniu jubilatom z naszej gminy wręczył Burmistrz Tomasz Kulczyński. Jak stworzyć zgrany duet by przetrwać 50 lat razem i jaka jest recepta na udany, półwieczny związek? O to uczestników uroczystości zapytali dziennikarze chocianow.tv. Całość do obejrzenia pod artykułem.

50 lat razem przeżyli ze sobą Janina i Władysław Szydełko, Czesława i Stanisław Zając, Janina i Tadeusz Turbak, Maria i Zenon Kobiela oraz Aleksy i Elżbieta Łagodzcy, którzy odpowiedzieli przed kamerą lokalnej telewizji chocianow.tv o recepcie na długi związek. W imieniu Prezydenta RP odznaczenia za długoletnie pożycie jubilatom wręczył Burmistrz Tomasz Kulczyński.

- Nasze chocianowskie pary świętowały wspaniałą rocznicę- 50lecie małżeństwa. Miałem ogromną przyjemność brać udział w tej wyjątkowej uroczystości. Aż pięć par jubilatów obchodziło to niecodzienne święto. "Złote gody" to rocznica, którą mogą się poszczycić nieliczne małżeństwa - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Miałem zaszczyt wręczyć pamiątkowe Medale za długoletnie Pożycie Małżeńskie oraz Listy Gratulacyjne. Serdecznie Dziękuję. Wszystkim parom życzę wielu kolejnych szczęśliwych lat. Dziękuję Wam Kochani za przykład prawdziwej miłości, wzajemnego szacunku, wsparcia i wiary w lepsze jutro - dodał włodarz Chocianowa.
Cały reportaż do obejrzenia poniżej.