- Bardzo się cieszę, że Mikołaj jest z nami od 2017 roku a zaproponowana wówczas przeze mnie idea "Mikołajki jak z bajki" stała się już naszą gminną tradycją - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński. Także w tym roku ponad pół tysiąca paczek o godzinie 12:00 rozda Święty Mikołaj, który przyjedzie do Chocianowa koleją 6 grudnia. Rodzice dzieci, które chcą otrzymać paczkę powinni zgłosić imiona swoich pociech w komentarzu pod postem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Warto się pospieszyć, bowiem pod tym konkretnym wpisem znajduje się już ponad 400 komentarzy!

Święty Mikołaj gości w Gminie Chocianów co roku w grudniu. O poprzednich akcjach przeczytacie także na naszym portalu: "Mikołaj w Trzebnicach", "Przyjechał na saniach", "Trzebnice gościły Mikołaja", "Niespodzianki z choinką w tle", "Kulczyński: do 2 stycznia Pałac w Chocianowie będzie podświetlony w kolorach flagi Naszej Gminy", "Około pół tysiąca choinek i prezentów za darmo dla chocianowian", "Mikołaj zagości także w Trzebnicach", "Mikołaje obdarowali w Chocianowcu i Trzebnicach", "Dzisiaj blisko pół tysiąca prezentów dla dzieci", "Radość dziecka najlepszą nagrodą", "Mikołaj odwiedził Szklary Dolne", "Dzieci doczekały się odwiedzin Mikołaja" oraz "Mikołaj odwiedził Michałów, Żabice i Ogrodzisko".

W tym roku, jak wiecie przybysz z Laponii odwiedzi nas pociągiem. Mikołaj powiedział mi, że w tym roku przygotował aż PONAD PÓŁ TYSIĄCA paczek dla dzieci z Naszej Gminy. Na prośbę Mikołaja, aby usprawnić i zadbać o bezpieczeństwo odbierających paczki, uprzejmie proszę Was Drodzy Rodzice o WPISANIE IMIENIA DZIECKA W KOMENTARZU DO TEGO POSTA, a Regionalne Centrum Kultury dzięki temu nada numer bonu, który będzie można odebrać w dniu wydarzenia od godziny 11:30 w wyznaczonym punkcie - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński w swoim wpisie w mediach społecznościowych.
W sytuacji braku odebrania bonu i paczki przechodzi ona na następną osobę ponad limitem paczek. Jak widzimy pod postem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, niektóre komentarze pozostały bez odpowiedzi Regionalnego Centrum Kultury. To nie oznacza jednak, że dzieci nie otrzymają paczek. Sprawę wyjaśnia dyrektor Agata Wesołowska. 

- Nie wszystkie komentarze doczekały się odpowiedzi, ponieważ Facebook ogranicza możliwość dodawania wielu komentarzy w krótkich odstępach czasu, a jak widzimy wpis Pana Burmistrza cieszy się ogromną popularnością. Myślę, że uda nam się w najbliższym czasie odblokować dodawanie komentarzy i przekażemy rodzicom dobre wieści - wyjaśnia dyrektor RCK Agata Wesołowska. - Zapraszamy po odbiór bonów na Dworzec PKP w Chocianowie we wtorek 6 grudnia od godziny 11:30 - dodaje Wesołowska.
Do wtorku, 6 grudnia zostało jeszcze sporo czasu, dlatego zdaje się, że nawet pomimo tak ogromnego zainteresowania pomysłem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, wszystko uda się sprawnie przeprowadzić. To będzie ważny dzień dla Chocianowa, dlatego z pewnością wrócimy do tego tematu.