Termomodernizacja budynków Szkoły Podstawowej im. Odkrywców Polskiej Miedzi w Chocianowie oraz Przedszkola Miejskiego w Chocianowie to zadanie, na które mieszkańcy czekali od kilkunastu lat. Dopiero w tej kadencji środki zewnętrzne na jego realizację pozyskał Burmistrz Tomasz Kulczyński. Dzisiaj najnowszy materiał filmowy na ten temat opublikowali dziennikarze lokalnej telewizji chocianow.tv. Nagranie obejrzycie pod tym artykułem.

Choć opozycyjni kłamcy zarzucali obecnej władzy, że zamiast realizować inwestycje "pozyskuje puste kartoniki", to rzeczywistość okazała się zgoła odmienna. Burmistrz Tomasz Kulczyński skutecznie pozyskał dofinansowanie na ten cel, a pracownicy urzędu w ramach transparentnego przetargu wybrali firmę, która realizuje to zadanie. Pisaliśmy o tym m.in. w naszych artykułach: "Kolejne pozyskane miliony z korzyścią dla mieszkańców", "Chocianów w budowie", "Termomodernizacja okiem kamery" oraz "Panele fotowoltaiczne w ramach termomodernizacji".

Pomimo nasilającego się w mediach społecznościowych hejtu i kłamstw opozycji, a także przy braku współpracy radnych opozycyjnych obecna władza realizuje dane mieszkańcom słowo. Wartość całego zadania to ponad 8 milionów 336 tysięcy, z czego Burmistrz pozyskał blisko 6 milionów 995 tysięcy 426 złotych środków zewnętrznych na jego realizację - informowaliśmy naszych Czytelników.
Dziś materiał filmowy opublikowali dziennikarze lokalnej telewizji chocianow.tv. Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook.