Seria "Podsumowanie tygodnia" to zestawienia najważniejszych informacji, o których pisaliśmy na łamach naszego portalu. Całość przygotowują reporterzy chocianow.tv. Tym razem możemy obejrzeć podsumowanie minionego, 37. tygodnia 2023 roku. Szczegóły informacji znajdziecie w naszym artykule.

Jak co wtorek lokalna telewizja podsumowała wydarzenia minionego tygodnia. Co ciekawego przykuło uwagę Naszych Czytelników? Pod artykułem obejrzycie przygotowane przez chocianow.tv najnowsze, 36. podsumowanie, a do konkretnych tytułów przeniesiecie się klikając w poszczególne linki.

PONIEDZIAŁEK, 11 WRZEŚNIA

Rowerem z Chocianowa do Nowej Kuźni przez Przemków (galeria zdjęć)22 lata temu, we wtorek, 11 września 2001 roku cały świat stał się świadkiem zamachów terrorystycznych na World Trade Center w Nowym Jorku. Ofiary tego fatalnego w skutkach działania zamachowców upamiętnili wczoraj chocianowianie, którzy wzięli udział w Strażackim Rajdzie Rowerowym. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z tego przejazdu.

WTOREK, 12 WRZEŚNIA

Po 45 latach stadion wreszcie należy do mieszkańców (wideo)- 45 lat i 41 dni – tyle mieszkańcy Gminy Chocianów czekali, aby teren stadionu, na którym o swoje trofea walczyły pokolenia piłkarzy Stali Chocianów, formalnie stał się własnością gminy. Tego sukcesu dokonał Burmistrz Tomasz Kulczyński już w swojej pierwszej kadencji - zauważyli dziennikarze chocianow.tv, których reportaż możecie obejrzeć także pod naszym artykułem.

Wspólny przejazd i konkurs z okazji Dnia bez samochoduNiewiele ponad tydzień mają uczniowie gminnych podstawówek na wzięcie udziału w kolejnym konkursie z okazji Dnia bez samochodu, który swój finał będzie miał w piątek, 22 września. Tym razem wychowankowie tutejszych szkół mogą wykazać się plastycznie. Sprawdzamy szczegóły!

Podsumowanie piłkarskich zmagań w niższych ligachZa nami 5. kolejka ligowego grania w klasie okręgowej, w której występuje Stal Chocianów. Na nowo przejęty przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego stadion zawitała drużyna Dragona Jaczów. Oprócz tego na murawy wybiegli także zawodnicy B-klasy z WTS Relaksu Szklary Dolne, Arki Trzebnice, Kryształu Chocianowiec i Stali II Chocianów. Na boisku nie pokazali się za to piłkarze Victorii Parchów. Dlaczego?

Najważniejsze informacje ubiegłego tygodnia w jednym miejscu (wideo)Jak co wtorek lokalna telewizja podsumowała wydarzenia minionego tygodnia. Co ciekawego przykuło uwagę Naszych Czytelników? Pod artykułem obejrzycie przygotowane przez chocianow.tv najnowsze, 36. podsumowanie.

Powiatowy autobus jednak nie przyjedzie?Realizuje się czarny scenariusz, w którym najbardziej ucierpią uczniowie Zespołu Szkół w Chocianowie. Od najbliższego czwartku, 14 września nie dojadą z Polkowic, bo urzędnicy Starostwa pod wodzą radnego z Gaworzyc nie realizują swojego ustawowego zadania. Urzędnicy gmin Polkowice i Chocianów informowali Powiat Polkowicki o tym, że przestaną wyręczać powiatowy samorząd. W odpowiedzi wszyscy usłyszeli zapewnienia o realizacji transportu przez powiat. Gdzie zatem są autobusy?

ŚRODA, 13 WRZEŚNIA

Centrum Obsługi Administracyjnej w budowie (wideo)Nowe miejsca służące mieszkańcom do sprawnej obsługi ich spraw administracyjnych powstają w dawnym budynku Huty Maria, w którym swoje miejsce miał także Tauron. To kropka nad "i" w realizacji zapowiedzi Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Remont okiem swojej kamery uchwycili dziennikarze chocianow.tv.

Seniorki poznały Chile- Nasze Seniorki już wiedzą, że Chile to nie tylko pustynia Atacama, Andy, kopalnia miedzi Sierra Gorda - przekazali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Chocianowie. Uczestniczki Klubu Senior Plus, który funkcjonuje w naszej gminie za sprawą działań podjętych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego, miały kolejną szansę poznać ciekawych ludzi i niesamowite miejsca.

Dwie środy z rękodziełem. Pierwsza już dziśRegionalne Centrum Kultury w Chocianowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich "OdNowa" w Trzebnicach zapraszają dzieci i młodzież na darmowe Warsztaty Rękodzielnicze. Pierwsze spotkanie już dzisiaj o godzinie 16:00 w Świetlicy Wiejskiej w Trzebnicach. Sprawdzamy szczegóły!

Pożegnają lato w BrunowieJuż w najbliższą sobotę, dokładnie tydzień przed kalendarzowym końcem tej pory roku, mieszkańcy Sołectwa Brunów pożegnają lato. Na imprezę pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego zapraszają Regionalne Centrum Kultury, Radny Andrzej Kuśmierczyk, Sołtys Krzysztof Paczkowski oraz Rada Sołecka. Jakie atrakcje przewidzieli organizatorzy?

Jak uczniowie dojadą jutro do szkoły w Chocianowie? (wideo)- W Zespole Szkół w Chocianowie w tym roku uczy się dokładnie 168 uczniów z terenu Gminy Polkowice - przekazali dziennikarze TV Regionalnej, którzy również nagłaśniają problem braku działania Powiatu Polkowickiego w zakresie realizacji swojego ustawowego zadania. Na radnym z Gaworzyc, który obecnie rządzi Starostwem Powiatowym suchej nitki nie zostawiają uczniowie, którzy od jutra mogą nie załapać się na transport z Polkowic do Chocianowa. Cały reportaż obejrzycie także pod naszym artykułem.

CZWARTEK, 14 WRZEŚNIA

POLKOWICE. Połączenie z Chocianowem uratowane (wideo)- Na białym koniu nie przyjechał radny z Gaworzyc - poinformowali dziennikarze chocianow.tv. Chodzi o sytuację braku transportu uczniów do Zespołu Szkół w Chocianowie, za którą odpowiedzialny był Powiat Polkowicki z Kamilem Ciupakiem na czele, a którą uratowali Burmistrz Polkowic Łukasz Puźniecki oraz Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński.

PIĄTEK, 15 WRZEŚNIA

Piknik Rodzinny w Parku przy Sosnowej- Ognisko, pieczenie kiełbasek, muzyka gry i zabawy dla dzieci - to wszystko już dzisiaj (piątek, 15 września) od godziny 16:00 w Parku Ekologicznym przy ulicy Sosnowej w Chocianowie w ramach Pikniku Rodzinnego pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Wraz z radnym z tamtego okręgu, Marcinem Ślipko do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu zapraszają radni z Klubu Radnych Chocianów 2023. Sprawdzamy szczegóły!

Manewry MDP i Piknik Rodzinny w Trzebnicach na wideoPod koniec ubiegłego tygodnia w Trzebnicach odbyły się Manewry Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych oraz Piknik Rodzinny pod patronatem Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. Dziś relację z tej imprezy opublikowali dziennikarze chocianow.tv.

Najlepsza kolej dojeżdża do Chocianowa- Jestem przekonany, że w następnej mojej kadencji uda mi się zrewitalizować ten piękny budynek, który od lat zasługuje na powrót w służbę mieszkańcom - informuje Burmistrz Tomasz Kulczyński na temat dworca PKP. Zapowiedź padła przy okazji publikacji zdjęć, które pokazują, jak pięknie prezentuje się teren "parku kolejowego" nocą. To właśnie tu po ponad 22 latach powróciły pociągi obsługiwane obecnie przez Koleje Dolnośląskie. Za ich sprawą ankietowani Stowarzyszenia Ekonomiki Transportu uznali Województwo Dolnośląskie za posiadające najlepszą kolej.

SOBOTA, 16 WRZEŚNIA

Zarząd Powiatu nie chciał debatować o Bezpłatnej Komunikacji (wideo)O Bezpłatnej Komunikacji debatować chcieli Bezpartyjni Samorządowcy Powiatu Polkowickiego na ostatniej sesji rady Powiatu Polkowickiego. W imieniu całego zarządu głos zabrał radny z Gaworzyc: - Nie widzimy takiej możliwości - stwierdził Kamil Ciupak ucinając tym samym możliwość rozwiązania problemu, który powróci na początku października. Relację z tej sesji przygotowali dziennikarze chocianow.tv, którzy zarzucili radnemu z Gaworzyc utrudnianie pracy mediom.

NIEDZIELA, 17 WRZEŚNIA

W 84. rocznicę agresji Rosji na Polskę upamiętnili ofiary sowietówDopiero po odzyskaniu przez Polskę suwerenności w 1989 roku możliwe było upamiętnienie polskich ofiar i męczeństwa doznanego z rąk funkcjonariuszy państwa sowieckiego, w zdecydowanej mierze Rosjan, którzy także dzisiaj za naszą wschodnią granicą pokazują swoje prawdziwe, bandyckie oblicze. Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński oraz Prezes Koła Związku Sybiraków w Chocianowie Teresa Marciniak, Honorowa Obywatelka naszej Gminy, złożyli kwiaty z okazji Światowego Dnia Sybiraka.

Aby na bieżąco śledzić wszystkie wydarzenia i publikacje, należy subskrybować kanał lokalnej telewizji Chocianow.tv w serwisach społecznościowych Youtube, a także Facebook. Najnowszy materiał filmowy przygotowany przez chocianow.tv do obejrzenia oczywiście także poniżej.