Dzisiaj o godzinie 12:30 Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów wraz z małżonką, a także prezydium Rady Miejskiej, klub radnych Chocianów 2023, przedstawiciele Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, Przedsiębiorstwa Wodociągowo Kanalizacyjnego, Regionalnego Centrum Kultury, Biblioteki i Ośrodka Pomocy Społecznej uczcili pamięć Bitwy Warszawskiej, w trakcie walk których miejsce miał sławetny "Cud nad Wisłą". Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z dzisiejszych obchodów.

To kolejny raz, kiedy Tomasz Kulczyński pamięta o ważnych datach na kartach naszej historii. Przypomnijmy, że burmistrz Chocianowa przyzwyczaił nas do świętowania i upamiętniania istotnych wydarzeń. Od początku tej kadencji pisaliśmy o tym wielokrotnie, m.in. w artykułach "Uczcili pamięć powstańców", "W intencji Ojczyzny w Święto Konstytucji", "Obchody wybuchu II Wojny Światowej", "Pobiegli by uczcić Wyklętych".

- Bardzo się cieszę, że dziś dzień naszej ważnej rocznicy i naszej ogromnej radości. Dziś święto zwycięstwa polskiego oręża - mówi burmistrz Tomasz Kulczyński. - 100 lat od Wielkiej Bitwy Warszawskiej, Cudu nad Wisłą w którym polscy żołnierze razem, niezależnie od pochodzenia, zatrzymali bolszewicką nawałę. Zatrzymali ekspansje bolszewików nie tylko na Polskę, ale na całą Europę - przypomina włodarz Chocianowa.
Po złożeniu kwiatów burmistrz wraz z małżonką udali się na Mszę odpustową, w której burmistrz złożył intencje za naszą Ojczyznę. Więcej o tej ważnej dacie pisaliśmy w dzisiejszej "kartce z kalendarza". Tymczasem zachęcamy do obejrzenia zapisu fotograficznego dzisiejszych uroczystości.
[KN]