Pierwsze techniczne przejazdy Kolei Dolnośląskich do Chocianowa już się odbywają i jak udało nam się ustalić, będą się odbywać jeszcze przez kilka dni, dlatego do wszystkich podróżujących przez przejścia i przejazdy kolejowe apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!

Póki co to tylko przejazdy techniczne, jednak tym bardziej zachęcamy zarówno kierowców, jak i pieszych podróżujących przez przejazdy kolejowe, do skutecznego przestrzegania znaków STOP, które widnieją przed torami. Korzystając z przymusowego zatrzymania pojazdu warto także spojrzeć w lewo i prawo, czy żaden pociąg nie nadjeżdża, bowiem zderzenie z tym środkiem lokomocji może być tragiczne w skutkach.

Tylko w ciągu ostatniej doby w naszym regionie doszło do tragedii - w powiecie wołowskim kierowca autobusu wjechał pod pociąg. Niestety zginął na miejscu. Właśnie dlatego Urząd Transportu Kolejowego przygotował serię nagrań ostrzegających przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają w pobliżu torów kolejowych. Poniżej prezentujemy film p.t. "Rogatek uczy: bezpieczne przejście przez tory".