Już w najbliższą niedzielę po raz trzeci uczczą pamięć Żołnierzy Wyklętych. Miasto i Gmina Chocianów, Regionalne Centrum Kultury oraz Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie zapraszają na III Chocianowski Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego. Dla uczestników przewidziano pakiety startowe oraz ciepły posiłek.

Przełajowy bieg po terenach Parku Miejskiego w Chocianowie oprócz uczczenia pamięci Żołnierzy Wyklętych ma na celu także popularyzację biegania, wdrażanie zasad kultury rywalizacji i kibicowania, promocję zdrowego stylu życia oraz integrację społeczności lokalnej.

Na dystansie 4 kilometrów zmierzą się zawodnicy powyżej 15 roku życia w kategorii open kobiet i mężczyzn. Start imprezy w niedzielę, 1 marca o godzinie 12:00. Pięć minut później wystartują uczniowie klas 1-3, którzy pobiegną na trasie 500 metrów. W każdej kategorii przewidziano nagrody specjalne za zajęcie miejsca na podium.

Zgłoszenia przyjmowane będą w biurze zawodów tylko w dniu biegu. Maksymalna liczba zawodników jest ograniczona i wynosi 100 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń. Zawodnicy nie ponoszą opłaty startowej. Numery startowe dla zgłoszonych zawodników wydawane będą w godzinach od 10:30 do 11:30 w biurze zawodów, po podpisaniu oświadczenia. W przypadku osób nieletnich oświadczenie podpisuje rodzic lub opiekun prawny.

Biuro zawodów znajdować się będzie w hali sportowo-widowiskowej Centrum Sportowego im. Polskich Olimpijczyków w Chocianowie. Uroczyste otwarcie zawodów zaplanowano na godzinę 11:45, zaś oficjalne wręczenie nagród nastąpi w hali o godzinie 13:00. Od 12:30 z kolei organizatorzy przewidują ciepły posiłek dla zawodników. Więcej szczegółów dotyczących wydarzenia można znaleźć w Regulaminie zawodów.

[KN]