- Dziękuję Serdecznie Burmistrzowi Tomaszowi Kulczyńskiemu za objęcie honorowego patronatu - przekazał organizator pierwszej szklarskiej karczmy piwnej, radny Paweł Baran. Jak świętowali górnicy i ich przyjaciele z okazji Barbórki? Sprawdźcie w naszej galerii zdjęć.

Okres barbórkowy to nie tylko uroczystości oficjalne, jak msza święta, składanie kwiatów w hołdzie za ciężką pracę czy górnicza pobudka w wykonaniu orkiestry, co zainicjował w ostatnich latach Burmistrz Tomasz Kulczyński (czytaj: "Niech żyje nam górniczy stan" oraz "Uroczystości barbórkowe w oku kamery"). To także karczmy piwne. Pierwsza taka impreza w Szklarach Dolnych pojawiła się w tym roku.

I Szklarska Karczma Piwna za Nami. Dziękuję Serdecznie za pomoc w organizacji dla Tomasza Bajora, mojego współorganizatora, Darka Kikuta - najlepszego grajka na świecie i Jana Demczaka za oprawę sportową - przekazał radny Paweł Baran. - Mam nadzieję, że się podobało, sporo pracy zostało włożone, a efekt sami oceńcie - dodał organizator. 
My również zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.