Dosłownie w kilka godzin od opublikowania informacji o wakacjach z Regionalnym Centrum Kultury rozeszły się na nie miejsca. Jak informują pracownicy, tak jest praktycznie co roku. Dlaczego wyjazdy cieszą się tak dużą popularnością?

W ubiegłym roku młodzi uczestnicy odwiedzili m.in. Osadę Danieli w Zamienicach, Park Linowy i Park Wrocławski w Lubinie, a także Wioskę Indiańską w Ostaszowie (czytaj: "Burmistrz i RCK zapraszają najmłodszych na wyjazdowe wakacje" oraz "Wakacje z RCK. W czwartek i piątek na hali dla wszystkich"). Jakie atrakcje czekają uczestników tegorocznych wyjazdów?

W programie odwiedziny Wioskę z Rechotem, w której to spędzimy aktywnie czas na dmuchańcach, poszukiwaniu skarbu czy programowaniu. Na zakończenie pobytu w Żabicach zjemy kiełbaski z ogniska, które wcześniej sami upieczemy. Drugiego dnia odwiedzimy Park Krasnala w Nowej Soli, będzie to kolejny bardzo aktywny dzień. W programie przewidziano m.in. odwiedziny w papugarni, zagrodzie świnek morskich, mini zoo oraz w terrarium. Nie zabraknie wrażeń w kinie 8D, a to tylko nieliczne atrakcje, jakie serwuje nam Park Krasnala - wymieniają organizatorzy. - W czwartek pojedziemy do znanego i lubianego przez wszystkie dzieci Parku Linowego w Lubinie, po którym zajedziemy do kina na premierową bajkę, której to tytuł pozostanie jeszcze tajemnicą. Ostatniego dnia naszej wyjazdowej przygody będziemy mieli okazję odwiedzić pole paintballowe, gdzie każdy uczestnik otrzyma profesjonalny sprzęt (maski ochronne, karabinek na farbę, strój do gry), 200 kulek farby. Po aktywnie spędzonym dniu czekać będzie grill, którym to zakończymy wakacyjne wyjazdy z RCK - podsumowują organizatorzy.
Patrząc na listę atrakcji nie można się zatem dziwić, dlaczego także w tym roku wyjazdy z RCK cieszyły się tak ogromnym powodzeniem. Jak udało nam się ustalić już kilka godzin po opublikowaniu informacji o planach Regionalnego Centrum Kultury lista uczestników była zamknięta. Wszystkim, którym udało się zapisać życzymy udanej zabawy i wspaniałych wrażeń!