W ubiegłą sobotę zawodnicy z chocianowskiego klubu karate tradycyjnego "Sento-kan" reprezentowali naszą gminę podczas piątego Ogólnopolskiego Pucharu Krakowa. Młodzi karatecy w wieku od 3 do 17 lat z 60 klubów sportowych, reprezentujących cztery państwa zmierzyli się w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy w Nowej Hucie.

Dziewięćset chłopców i dziewcząt w wieku od 3 do 17 lat na 8 matach walczyło w piątej edycji Ogólnopolskiego Pucharu Krakowa zorganizowanej przez Krakowski Klub Karate Tradycyjnego. Zawodnicy z 60 klubów przyjechali z całej Polski, a także Ukrainy, Litwy i Czech.

Naszą gminę dumnie reprezentowali zawodnicy chocianowskiego Sento-kan, Amelia Wołkowicz, Hania Kraszewska, Patryk Pawlik, Zosia Wróblewska i najmłodsza w naszej reprezentacji, 7-letnia Ula Pawlik, która po raz pierwszy brała udział w tak dużej imprezie sportowej. Szczególne brawa należą się brązowej medalistce Amelii Wołkowicz, a także Hani Kraszewskiej i Zosi Wróblewskiej, które zajęły 4 miejsca w swoich kategoriach.

Korzystając z okazji uczestnicy wyjazdu zwiedzili także dawną stolicę Polski, Kraków. My życzymy dalszych sukcesów i gratulujemy wspaniałej, sportowej postawy i osiągniętych wyników.
[KN]