Szykuje się kolejny weekend pełny wydarzeń. Już w najbliższą sobotę w Chocianowie odbędzie się Parafiada, natomiast w Szklarach Dolnych zaplanowano III Bieg Papieski połączony z akcją Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu.

21 września o godzina 15:00 zaplanowano rozpoczęcie Parafiady. W programie przewidziano Marsz Radości pod krzyżem przy kościele pw. Św. Józefa Robotnika, a także wspólną zabawę przy muzyce, konkursy, otwarcie oratorium dziecięcego oraz grill. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny .

III Bieg Papieski w Szklarach Dolnych to kolejna edycja, mająca na celu między innymi upowszechnianie biegania, integrację mieszkańców czy aktywnego spędzania czasu wolnego. Bieg odbędzie się w 4 kategoriach wiekowych, a trasę jaką uczestnicy muszą pokonać wynosi od 100 m do 5 km. Uroczyste otwarcie rozpocznie się o godzinę 14:00, natomiast uczestnicy zawodów przychodzą na godzinę 12:00 w celu odbioru darmowych pakietów startowych. W programie zaplanowano także, występy zespołów, festiwal kolorów, pokaz sprzętu strażackiego, darmowe dmuchańce dla dzieci czy zabawy animacyjne dla najmłodszych. Organizatorem wydarzenia jest Radny Rady Miejskiej Paweł Baran, a całą imprezę objął patronatem Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński.

W Szklarach Dolnych odbędzie się również Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Mieszkańcy, którzy na miejsce imprezy przyjadą rowerem otrzymają prezent niespodziankę. Celem akcji jest promocja alternatywnych dla samochodu środków transportu, a także zmniejszenie zanieczyszczeń i hałasu.

Dodatkowo w Trzebnicach zaplanowano organizację Pikniku Rodzinnego, którego inicjatorem i pomysłodawcą jest Sołtys Trzebnic Grzegorz Burdzy oraz Radny Rady Miejskiej Piotr Wandycz. Impreza rozpocznie się o godzinie 16:00 na Placu Rekreacyjnym przy Szkole Podstawowej im. Wł. Stanisława Reymonta.
-,, Dmuchańce, ognisko, popcorn, zabawa taneczna to niektóre z atrakcji jakie czekają na mieszkańców podczas Rodzinnego Pikniku w Trzebnicach’’ – dodaje Sołtys Trzebnic