Ubiegły weekend upłynął pod znakiem 60-lecia Zespołu Szkół w Chocianowie. W piątek i sobotę w naszej gminie działo się wiele, a co dokładnie? Na to pytanie odpowiedzieli redaktorzy lokalnej telewizji chocianow.tv, którzy przygotowali reportaż (całość do obejrzenia poniżej).

Na hali były występy chóru, laudacje i wręczenie nagród, a w Regionalnym Centrum Kultury występ znamienitego aktora, Andrzeja Grabowskiego. Dzień później symboliczne wkopanie kamienia węgielnego pod budowę skweru polskich olimpijczyków, konkursy i zabawy dla dzieci w ramach pikniku edukacyjno-sportowo-rekreacyjnego oraz wydarzenie oczekiwane przez biegaczy z całego regionu, XX Dzień Olimpijczyka w Chocianowie, w ramach którego zmierzyli się miłośnicy ruchu w każdym wieku.

- 60 lat minęło, jak jeden dzień – tak można podsumować ubiegłe 6 dekad istnienia tej szkoły. W uroczystościach wzięło udział mnóstwo znamienitych gości, nauczyciele i pracownicy, uczniowie i absolwenci, a także polscy olimpijczycy, Senator Dorota Czudowska, Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów Tomasz Kulczyński oraz członek zarządu powiatu Franciszek Skibicki - podsumowali piątkowe obchody dziennikarze chocianow.tv.
Redaktorzy lokalnej telewizji zapytali swoich rozmówców także o życzenia dla szkoły na następne 60 lat. To jednak nie koniec weekendowych atrakcji. W sobotę nastąpiło bowiem symboliczne wkopanie kamienia węgielnego pod budowę skweru polskich olimpijczyków, który w Chocianowie stanie u zbiegu ulic Kasztanowej i Trzebnickiej.

- Po tym wydarzeniu na hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Kasztanowej 5 rozpoczął się piknik edukacyjno-rekreacyjno-sportowy, a na sąsiednim boisku Bieg Przedszkolaka. Chwilę później wystartowali także uczestnicy XXII Gminnego Biegu Przełajowego Dzieci Szkół Podstawowych klas 1-3, a o godzinie 13:00 ruszył V Bieg o Puchar Olimpijczyków w ramach XVI Mistrzostw Chocianowa w Biegach Długich - poinformowali dziennikarze lokalnej telewizji.
Całość reportażu, a także galeria zdjęć do obejrzenia poniżej.