We Mszy Świętej lub w innym obrzędzie religijnym nadal może uczestniczyć ograniczona liczba osób. Jeszcze do wczoraj był to jeden uczestnik na piętnaście metrów kwadratowych powierzchni świątyni. Nie tylko sprawdzamy, co się zmieniło, ale także zapraszamy na kolejną transmisję na żywo.

Rząd zmniejsza restrykcje związane z przebywaniem wiernych w miejscach sprawowania kultu religijnego i na innych uroczystościach religijnych. Od dzisiaj, niedzieli 17 maja podczas Mszy Świętej lub innego obrzędu religijnego na jednego uczestnika musi przypadać minimum dziesięć metrów kwadratowych. Dzięki temu w uroczystościach religijnych może wziąć udział więcej wiernych.

Nadal jednak Kościoły nie będą pełne, jak przed rozpoczęciem epidemii koronawirusa, dlatego zapraszamy do uczestnictwa w Mszy Świętej, która już dzisiaj odbędzie się na żywo o godzinie 11:30. Będzie to już kolejne, od 29 marca spotkanie chocianowskiego Kościoła za pośrednictwem Internetu. Wszystkie cieszą się ogromną popularnością, bowiem łącznie odtworzono je już wiele ponad 12 tysięcy razy.
[KN]