- Czy są tutaj miłośnicy czworonogów? Przystępujemy do realizacji kolejnej mojej obietnicy - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. Niczym aport wracamy do tematu psiego parku w Chocianowie.

Park dla psów służy do ćwiczeń i zabawy bez smyczy w kontrolowanym środowisku pod nadzorem właścicieli. To nie jedyne takie miejsce w naszym regionie, a tym bardziej nie pierwszy, w powstanie którego zaangażował się obecny włodarz Chocianowa. Pisaliśmy o tym w artykule, w którym pytaliśmy czy psi park powstanie w Chocianowie? Teraz wiadomo, że tak.

Budujemy Psi Park. Na ulicy Sportowej, będzie można wraz ze swoim pupilem pobawić się w ogrodzonym obszarze, spędzić aktywnie czas, czy przeprowadzić trening agility. Słupki, koło, tunel to tylko niektóre z przeszkód, które czekać będą na nasze psiaki - dobrą nowinę dla wszystkich właścicieli czworonogów przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Cieszę się, że kolejny obszar w naszej Gminie zmienia się zgodnie z moimi obietnicami - dodał włodarz.
Agility to rodzaj aktywności sportowej dla psów. Po raz pierwszy pojawił się w latach 80. XX wieku w Anglii. Angielskie słowo "agility" oznacza zwinność, co dobrze oddaje charakter tego psiego sportu, który doczekał się nawet organizacji mistrzostw świata. Chodzi w nim przede wszystkim o psie umiejętności, szybkość i koordynację ruchów.