Po ponad dwumiesięcznym czasie beztroski, wakacyjnych wyjazdów i relaksu czas powrócić do szkół. Z nowym rokiem szkolnym w całym kraju zajdą bardzo istotne zmiany w sieci szkół. Tym samym uczniowie, którzy skończyli gimnazjum pójdą np. do trzyletniego liceum, a ci którzy w ostatnim roku szkolnym skończyli ósmą klasę przejdą np. do czteroletniego liceum.

Na terenie powiatu polkowickiego zaplanowano trzy takie szkoły: Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach, Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Polkowicach i Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Ireny Sendler w Przemkowie, w której mieści się także pięcioletnie technikum i branżowa szkoła I stopnia, która zastąpiła szkołę zawodową. Szkoły tego typu mieszczą się też w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach i Zespole Szkół w Chocianowie, w którym uruchomiono siedem oddziałów technikum i dwa oddziały szkoły branżowej.

Według radnego powiatu polkowickiego Franciszka Skibickiego,  wynika to z zapotrzebowania. Uczniowie kończący ósmą klasy mogli też w rekrutacji wybrać pięcioletnie technikum. Mieszczą się one w Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonej Europy w Polkowicach i Zespole Szkół w Chocianowie.

Rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się 2 września i potrwa do 26 czerwca.