- Wszystkim Mamom z okazji ich święta, nie tylko w dniu dzisiejszym, ale i przez cały rok życzę dużo miłości, doceniania i wsparcia. Wszystkiego dobrego - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński z okazji Dnia Matki. Nasza redakcja również dołącza do tych życzeń.

Dzień Matki świętowany jest od czasów starożytnych Greków i Rzymian. Kultem otaczano wtedy matki-boginie, symbole płodności i urodzaju. Obecnie w Polsce święto to przypada na 26 maja. W tym dniu matki są zwykle obdarowywane laurkami, kwiatami oraz różnego rodzaju prezentami przez własne dzieci, rzadziej inne osoby. Święto to ma na celu okazanie matkom szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. O życzeniach pamiętał także Burmistrz Miasta i Gminy Chocianów, Tomasz Kulczyński.

- Wszystkim Mamom z okazji ich święta, nie tylko w dniu dzisiejszym, ale i przez cały rok życzę dużo miłości, doceniania i wsparcia. Wszystkiego dobrego - przekazał Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Włodarz Chocianowa swoje życzenia opatrzył także wierszem autorstwa Joanny Kulmowej. Całość znajdziecie na stronie: https://www.facebook.com/PrawdziwyBurmistrzChocianowa. Nasza redakcja również dołącza do tych życzeń, Wszystkim Mamom przesyłając najserdeczniejsze uściski i uśmiechy.