Rozstrzygnęliśmy konkurs na Najlepszego Radnego Gminy Chocianów w roku 2022. Kto zdaniem Czytelników naszego portalu zasłużył sobie na to miano? Walka była wyrównana do samego końca, ale wszystkie głosy oddane wczoraj do godziny 19:00 zostały zliczone, dlatego możemy podzielić się wynikami.

Po sukcesie naszego konkursu na Lidera Smaku Gminy Chocianów postanowiliśmy pójść za ciosem i dać Naszym Czytelnikom możliwość wyboru Waszych kandydatów w kolejnych konkursach. W ubiegłym tygodniu przeprowadziliśmy "KONKURS na Sołtysa Roku 2022", którego wyniki opublikowaliśmy w artykule: "Wyłoniliśmy najlepszego Sołtysa ubiegłego roku". Dziś przyszedł czas na wyniki bardzo ekscytującego pojedynku, na najlepszego radnego 2022 roku.

Oceniliście pracę radnych

Wśród najlepiej ocenionych, na pierwszym miejscu znalazł się Piotr Wandycz, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, który swój mandat uzyskał w Trzebnicach. Głos na niego oddało blisko 17 procent respondentów. Na drugim miejscu uplasował się szef klubu radnych PiS, radny Paweł Baran z wynikiem 14,6% głosów. Na podium nie zabrakło kobiecego akcentu. Stawkę najlepszych trzech radnych zamknęła Ewa Gołębiewska wynikiem 12,8%.

Tuż za podium uplasowali się szef Klubu Radnych Chocianów 2023, Artur Wandycz z wynikiem 8,8% oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Chocianowie Janusz Ślipko z wynikiem 7,6%. Z kolei najgorzej ocenieni radni to Piotr Piech (0,4% głosów) i Norbert Piotrowski (0,7% głosów). To właśnie o tej dwójce mówi się na mieście, że "nie współpracują z obecną władzą", co mogło mieć ostatecznie wpływ na ich słabe notowania.

Zgłaszacie kandydatów na najlepszych

Przed nami jeszcze dwa plebiscyty. W najbliższych dniach wybierzecie Najlepszego Sportowca 2022 Roku oraz Najlepszego Nauczyciela 2022 Roku. Swoje propozycje możecie zgłaszać m.in. w komentarzach pod postem w naszych mediach społecznościowych (kliknij link) do dzisiaj, 16 marca do godziny 15:00. Zapraszamy!