Jak poradziły sobie drużyny piłkarskie z naszej gminy (Stal Chocianów, Kryształ Chocianowiec, Arka Trzebnice, Relaks Szklary Dolne i Victoria Parchów) w poprzedniej kolejce oraz z kim i kiedy zmierzą się w walce o punkty na 4 kolejki przed końcem swoich lig? To i wiele więcej znajdziecie właśnie w naszym artykule!

Piłkarze pierwszej drużyny Stali Chocianów grający w legnickiej grupie klasy okręgowej w ubiegły weekend (w sobotę, 18 maja) zmierzyli się na wyjeździe z Sokołem Jerzmanowa. Pojedynek, w którym padła tylko jedna bramka strzelona przez Fabiana Frankowskiego zakończył się na korzyść chocianowian, którzy dopisali do swojego licznika kolejne 3 punkty, co umocniło podopiecznych Huberta Urbańskiego na 10 pozycji w tabeli. Następne spotkanie rozegrają u siebie, na miejskim stadionie (czytaj: "Po 45 latach stadion wreszcie należy do mieszkańców") ze Zrywem Kłębanowice już w sobotę, 25 maja o godzinie 16:00. Kibice, którzy przyjadą na to spotkanie pociągiem zdążą napić się kawy w Peron Caffe, która akurat tego dnia będzie miała swoje oficjalne otwarcie (czytaj: "Na kawę i herbatę przyjedź do Chocianowa").

II grupa legnicka B-klasy

Niższe ligi również rozgrywały swoje spotkania na koniec tygodnia. Na murawie w Parchowie w niedzielne (19 maja) przedpołudnie pojawili się piłkarze Victorii Parchów, którzy podejmowali u siebie gości z Nowej Wsi Lubińskiej. W pojedynku okrzykniętym derbami drogi powiatowej nr 1138D faworytem byli gospodarze, bowiem goście w tym sezonie wygrali tylko jedno spotkanie. Nie oddali jednak tego pojedynku bez walki, co sami podsumowali w swoim wpisie w mediach społecznościowych.

Dziś Nasi Panowie rozegrali mecz z drużyną Victoria Parchów. Jak to na sąsiedzkie derby przystało, nie zabrakło emocji i Walki ze strony obu drużyn. Mimo kolejnej Naszej porażki, nie mogę powiedzieć, że to był zły mecz. Dziś pokazaliśmy sami sobie, że potrafimy grać. Tak na prawdę do końca była szansa na zdobycie tego wyczekiwanego 1pkt. A patrząc na 90' była szansa wrócić z 3 punkcikami. Ale Nasze fatum trwa nadal i Przegrywamy spotkanie wynikiem Victoria Parchów 3 : 1 Ludowy Zespół Sportowy Nowa Wieś Lubińska - przekazał jeden z działaczy LZS-u. - Gratulujemy Naszym rywalom zwycięstwa i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach - dodał.
W ich mediach społecznościowych możecie znaleźć także dwie obszerne galerie zdjęć z Parchowa (kliknij 1 link), (kliknij 2 link). My z kolei zachęcamy do śledzenia naszego portalu, na którym również pokażemy niebawem zdjęcia z Parchowa, które wykonaliśmy dla Was kilka metrów za boiskiem. Wracając jednak do rywalizacji na murawach, również w niedzielę, 19 maja kibice z naszej gminy mogli obejrzeć jeszcze inne derby. Piłkarze Relaksu Szklary Dolne odwiedzili bowiem Chocianowiec, aby powalczyć o punkty z tamtejszym Kryształem.

Na boisku Kryształ Chocianowiec rozegraliśmy drugie derby gminne. Na jesień na naszym boisku przegraliśmy po dobrym meczu nieznacznie 2:3. Tym razem padł remis 2:2 a wszystkie bramki wpadły już w pierwszej części meczu. Jak przystało na derby żadna drużyna nie odstawiała nogi i był to bardzo zacięty mecz, obfitujący w wiele ładnych akcji, ładne bramki ale również niewykorzystane tzw. setki - podsumowali piłkarze ze Szklar.
W ich mediach społecznościowych (kliknij link) znajdziecie dokładną relację z tego spotkania, zaś na stronie gospodarzy z Chocianowca także obszerną galerię zdjęć (kliknij link). To jednak nie wszystko, bowiem obie drużyny zapraszają również na kolejne pojedynki: w niedzielę, 26 maja o godz. 11:00 Kryształ Chocianowiec na wyjeździe zmierzy się z tamtejszym LZS-em Nowa Wieś Lubińska, a w czwartek, 30 maja o godz. 11:00 podejmą u siebie piłkarzy LZS-u Ostaszów, którzy wcześniej (w niedzielę, 26 maja o godzinie 16:00) gościć będą u siebie Victorię Parchów.

Piłkarze Relaksu z kolei następny mecz zagrają dopiero 30 maja o godzinie 15:00 w Trzebnicach, bowiem w 19. kolejce, zgodnie z harmonogramem tabeli będą pauzować. Skoro już jesteśmy w Trzebnicach, warto przyjrzeć się liderowi tabeli drugiej grupy legnickiej B-klasy. Strzelone na wyjeździe w niedzielę, 19 maja 3 bramki nie wystarczyły, aby wygrać i piłkarze Arki musieli uznać wyższość GLKS Gaworzyce, które strzeliło tego dnia aż 5 goli. Już za dwa dni, również w niedzielę, 26 maja piłkarze z Trzebnic powalczą o punkty z tutejszą drugą drużyną Stali Chocianów, a cztery dni później ze wspomnianym Relaksem.