- Uzgodnienia z organizatorami zawodów przygotowane. Już 28 maja 2022 w Naszym miasteczku odbędą się kolejne sportowe zmagania - przekazali pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Chocianów. Chodzi o XII Bieg Borów Dolnośląskich. Organizatorzy, czyli Klub Olimpijczyka Chocianów, Burmistrz Tomasz Kulczyński oraz Nadleśniczy Nadleśnictwa Chocianów Jacek Wiśniewski zapraszają! To jednak nie jedyna impreza tego dnia.

Za niespełna dwa tygodnie, w sobotę, 28 maja odbędzie się XII Bieg Borów Dolnośląskich, który już na stałe wpisał się w tradycję Chocianowa. Biuro zawodów zlokalizowane będzie przy Nadleśnictwie Chocianów (Kościuszki 23). Biegi odbędą się na trasach rezerwatu przyrody "Czarne Stawy": bieg główny na dystansie 8 km oraz biegi dla dzieci na dystansach 250 m i 1 km.

Mnóstwo atrakcji

Impreza biegowa dla dzieci i dorosłych zaczyna się od godziny 12:00. Organizatorzy przewidują wspólne ognisko po zawodach, Dzień Dziecka dla wszystkich dzieci biorących udział w biegu, akcję ekologiczną "Nie wyrzucaj do lasu!", dzięki której będzie można przynieść zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Zapisy elektroniczne dostępne są na stronie: http://feniks-timing.pl/index.php/wydarzenie/xii-bieg-borow-dolnoslaskich.

Przebieg trasy możecie obejrzeć na nagraniu dostępnym na stronie Klubu Olimpijczyka Chocianów w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/klubolimpijczyka.zschocianow/videos/1041699539766571, a szczegóły imprezy na plakacie poniżej.

Z samego rana pobiegną z psami

To jednak nie koniec atrakcji przewidzianych w Chocianowie na sobotę, 28 maja. Po raz pierwszy start w Chocianowskim Parku Piastowskim będzie miał Dogtrekking - bieg na orientację z psami. Dopuszcza się start jednego zawodnika z maksymalnie dwoma psami. Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.gold-dogtrekking.prv.pl/.

W tym biegu również organizatorzy przewidują trzy dystanse na trasach o długości 18 km, 22 km oraz 30 km, a wszystko w naszych okolicznych lasach. Te zawody zaczynają się już od godz. 8:00 rano i potrwają do godz. 18:00. Organizatorem zawodów jest Fundacja Mam Pomysł.