Już za miesiąc, dokładnie w sobotę, 22 czerwca ruszy pierwszy w tym roku pociąg Kolei Dolnośląskich do Świnoujścia. Po ubiegłorocznym sukcesie tej trasy władze spółki ponownie uruchamiają pociąg KD Premium Nadmorski. Od czwartku 23 maja startuje sprzedaż biletów na popularne wakacyjne połączenie z Dolnego Śląska do Świnoujścia. 

KD Premium Nadmorski będzie kursował w weekendy od 22 czerwca do 1 września, natomiast 15 sierpnia odbędą się dodatkowe kursy (jednego dnia w obu kierunkach), dzięki którym pojawi się dodatkowa możliwość spędzenia długiego weekendu nad morzem. Startuje też sprzedaż biletów na miejsca siedzące – można je zakupić w cenie 89 zł (z Legnicy, Lubina, Głogowa czy Zielonej Góry) i 99 zł (z Wrocławia).

Ubiegłoroczna oferta okazała się sukcesem, podróżnym zaoferowaliśmy wysoki standard i szybki czas przejazdu. Po bardzo pozytywnym odbiorze, w tym roku postanowiliśmy ponownie pojechać nad Bałtyk, by Dolnoślązacy mieli tam komfortowe połączenie nad morze, a mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego mogli dotrzeć do najpiękniejszego regionu Polski, na Dolny Śląsk – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich.
Bilety z rezerwacją miejsc będzie można kupić na 30 dni przed podróżą w aplikacji Koleo oraz w kasach przewoźnika, a więc sprzedaż na pierwsze połączenia ruszy jeszcze w tym tygodniu. Co istotne – podróż na tej trasie zajmie tylko 5 godzin i 13 minut, a Koleje Dolnośląskie zrealizują je pięcioczłonowym pociągiem Impuls 45WE. Dzięki temu będzie to najszybsze połączenie Wrocławia ze Świnoujściem, ponad godzinę atrakcyjniejsze czasowo niż oferuje to konkurencyjny przewoźnik. Pociągi będą jeździć w wakacyjne soboty z Wrocławia Głównego o godz. 6.44, a w Świnoujściu planowany przyjazd to 11.57. Wrócić znad morza na Dolny Śląsk będzie można w niedziele: wyjazd ze Świnoujścia o 14:48, przyjazd do Wrocławia Głównego o 20:08. 

- KD Premium Nadmorski będzie kursował przez stacje: Wrocław Główny, Legnica, Lubin, Głogów, Zielona Góra Główna, Szczecin Dąbie, Międzyzdroje, Świnoujście - podkreślają pracownicy Kolei Dolnośląskich.
Oznacza to, że wyjeżdżając w sobotę, 22 czerwca o godzinie 6:35 z Chocianowa do Legnicy (przyjazd o 7:15) zdążymy, aby przesiąść się w Nadmorski, który do Legnicy z Wrocławia przyjedzie 3 minuty później (7:18), by wjechać na ten sam peron czwarty. Dzięki temu mieszkańcy naszej gminy zdążą, aby z jedną tylko przesiadką jeszcze przed południem (11:57) znaleźć się w Świnoujściu.