Reklama
userad3
Reklama

Z regionu

Bezpartyjni i Samorządowcy postawili na Wandycza i Tymińską!

2019-09-02 17:56

Poznaliśmy kandydatów Koalicji Bezpartyjni i Samorządowcy w okręgu legnickim. Na liście ugrupowania, którego liderem jest Prezydent Lubina - Roberta Raczyński znalazło się miejsce dla dwóch osób z Gminy Chocianów. "Siódemką" na liście jest radny Piotr Wandycz, zaś z 22. miejsca wystartuje kierownik referatu promocji i komunikacji społecznej Katarzyna Tymińska.

Więcej

Powiat przywróci połączenia do Gaworzyc i Dalkowa

2019-08-30 12:03

W czwartek, 29 sierpnia 2019 roku odbyła się Sesja Rady Powiatu Polkowickiego. Jednym z punktów było podjęcie uchwały dot. wsparcia na remont i konserwację zabytków na terenie powiatu. W sumie na ten cel przeznaczona zostanie kwota 50 tyś zł.

Więcej

Porozumienie podpisane! Będzie komunikacja do Polkowic i... Jerzmanowej!

2019-08-29 12:15

Sieć bezpłatnej komunikacji, która swój początek ma w Lubinie powiększa się. Dzisiaj na konferencji prasowej w Polkowicach zostało podpisane porozumienie dotyczące kursowania autobusów na trasie Chocianów - Polkowice. Przypomnijmy, że to kolejna linia bezpłatnej komunikacji, która będzie przejeżdżała przez naszą gminę.

Więcej

Policjanci zagrają dla Kubusia

2019-08-28 10:54

7 września w Polkowicach szykuje się wielka charytatywna impreza. Polkowiccy policjanci, strażacy, strażnicy miejscy, sportowcy, lokalni samorządowcy i parlamentarzyści oraz wszyscy ludzie dobrej woli zapraszają na mecz, licytacje i pokaz sprzętu służbowego. Wszystko po to, żeby pomóc synkowi polkowickiego funkcjonariusza, 4-letniemu Jakubowi Skoczylasowi.

Więcej

Przetarg na dokończenie S3 po raz czwarty wydłużony

2019-08-23 13:23

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad o kolejne dwa tygodnie wydłużyła termin składania ofert na dokończenie tego 14-kilometrowego fragmentu drogi.

Więcej
Reklama

Policjanci na motocyklach zadbają o bezpieczeństwo innych

2019-08-23 12:10

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach pełniący służbę zarówno z wykorzystaniem motocykli jak i radiowozów, prowadzą dziś działania na drogach powiatu polkowickiego pod hasłem „Motocyklista”. Głównym celem policyjnej akcji jest ograniczenie liczby wypadków drogowych z udziałem kierujących pojazdami jednośladowymi.

Więcej

Przygotowania do nowego roku szkolnego

2019-08-23 12:07

Wakacje nieubłaganie zmierzają ku końcowi i to już ostatni dzwonek, aby jeszcze przed tym pierwszym dzwonkiem przygotować się do nowego roku szkolnego.

Więcej

Remontują drogi gruntowe

2019-08-23 09:26

Okres wakacyjny jest bardzo dobrym terminem na wszelakie remonty, ponieważ wiele osób wyjeżdża na wakację i spędza czas poza miastem. Tym razem Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej wykonał prace remontowe na drogach: Zielonej, Głogowskiej wraz z połączeiem tych ulic, czyli ulicą Leśną.

Więcej

Powiatowe Dożynki w Grodowcu

2019-08-23 07:19

Tradycyjnie już w pierwsza niedzielę września, kiedy to już większość gmin jest po swoich dozynkowych uroczystościach, spotkamy się na grodowieckim wzgórzu przy Sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei, aby dziękować za tegoroczne zbiory.

Więcej

Seniorzy chcą być aktywni

2019-06-29 07:05

Ponad trzysta Chocianowskich Kart Seniora zostało wydanych w Urzędzie Miasta i Gminy. Jak się okazuje, z każdym kolejnym dniem przybywa osób powyżej sześćdziesiątego roku życia, którzy są chętni do dołączenia do programu.

Więcej

Najnowsze komentarze