Jak pisaliśmy już w naszej "kartce z kalendarza" dzisiaj jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Święto zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek. Z pewnością wpisuje się w to "Zaczytany Chocianów". Jutro o tej porze najmłodsi mieszkańcy naszej gminy będą mogli usłyszeć kolejne bajki.

Biblioteka Publiczna w Chocianowie na swojej stronie na jednym z portali społecznościowych namawia nas do korzystania z bezpiecznych form działania bibliotek online. Ciekawą propozycją wpisującą się w to zaproszenie jest akcja wymyślona przez Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, która spotkała się dotychczas z dużym zainteresowaniem. Chodzi o "Zaczytany Chocianów".

Przy współpracy Biblioteki Publicznej w Chocianowie i Referatu Promocji, Komunikacji Społecznej i Informatyki tutejszego magistratu powstało łącznie 6 filmów
Na gminnym kanale możemy odnaleźć bajki dla najmłodszych, które dotychczas czytali radni i kierownicy tutejszych jednostek organizacyjnych. Tym razem do akcji włączyła się również Izabela Szwed, która w sobotę, 9 maja przeczyta "O biedronce, która zazdrościła słońcu", a w niedzielę, 10 maja Sylwia Kondysz przeczyta o "Kwiatowych Wróżkach".
 
Ciekawą propozycją wpisującą się w to zaproszenie jest akcja wymyślona przez Burmistrza Miasta i Gminy Chocianów Tomasza Kulczyńskiego, która spotkała się dotychczas z dużym zainteresowaniem
Przy współpracy Biblioteki Publicznej w Chocianowie i Referatu Promocji, Komunikacji Społecznej i Informatyki tutejszego magistratu powstało łącznie 6 filmów: wiersz Akademii Czytania Bajek, "Skradziony domek żółwia", "Bajka o złotej rybce", "Bajka o wystawie", "Rozmyślania łaciatej krówki" oraz "Pies i kość".

Aby na bieżąco śledzić pojawiające się w sieci nagrania wystarczy subskrybować Gminę Chocianów w serwisie społecznościowym YouTube, na którym pojawiają się produkcje.
[KN]