Od września w siedzibie Regionalnego Centrum Kultury trwają zajęcia plastyczne w Akademii Dziecięcej Twórczości. Ze względu na duże zainteresowanie zajęciami organizatorzy postanowili utworzyć dodatkową grupę.

Od środy tj. 16.10.19 r. zajęcia plastyczne odbywają się z podziałem dzieci na dwie grupy, pierwszy blok zajęciowy rozpoczyna się od godziny 16:00, natomiast drugi od godziny 17:30.
- Cieszę się, że tak chętnie dzieci biorą udział w przygotowanych przeze mnie zajęciach plastycznych. Podział na dwie grupy to doskonałe rozwiązanie w przypadku, gdy wykonywane prace wymagają mojej indywidualnej pomocy – mówi Barbara Kalicińska instruktor zajęć plastycznych.

Łącznie w zajęciach bierze udział 30 dzieci, a zajęcia odbywają się cyklicznie w każdą środę z wyłączeniem ferii zimowych, przerw świątecznych oraz wakacji.

- Dzieci wykazują aktywność i duże zainteresowanie proponowanymi tematami zajęć. Na przykład podczas środowego spotkania dzieci poprzez modelowanie kuleczek z bibuły wyklejały wcześniej przez siebie wycięty szablon grzyba. Uczestnicy, także wykazują zainteresowanie współpracą np. wymieniając się zrobionymi kuleczkami, czy po skończonej wcześniej własnej pracy pomagać innym dzieciom – dodaje instruktor zajęć.

Zajęcia plastyczne to również okazja do rozwijania swoich pasji, nawiązania nowych znajomości czy współpracy z rówieśnikami. Dzieci nabierają umiejętności pracy w zespole poprzez komunikację, wzajemną pomoc czy osiągnięcia tego samego celu.

Wczorajsze prace dzieci można zobaczyć w poniższej galerii zdjęć. Kolejne zajęcia już 23 października zgodnie z harmonogramem.