Uczniowie i nauczyciele chocianowskich szkół zakończyli dzisiaj oficjalnie rok szkolny. Dla tych uczniów, którzy od września powrócą do szkolnych ław oznacza to ponad dwa miesiące wakacji. Nowy rok szkolny 2024/2025 rozpocznie się bowiem dopiero 2 września.

Przede wszystkim przypominamy, że przez najbliższy okres wakacyjny najważniejsze jest bezpieczeństwo i o nim musicie pamiętać (czytaj: "Policja apeluje o rozwagę podczas wakacji"). Żeby jednak wakacje mogły się zacząć na dobre, uczniowie stawili się w swoich szkołach na uroczystych apelach, aby odebrać świadectwa.

Dziś pożegnaliśmy naszych absolwentów i zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024. Wszystkim przybyłym serdecznie dziękujemy za udział w tym uroczystym wydarzeniu i życzymy udanych oraz bezpiecznych wakacji - przekazali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Stanisława Reymonta w Trzebnicach.
Poniżej obszerna galeria zdjęć z zakończenia roku w tej placówce - pierwotnie opublikowana w mediach społecznościowych tej szkoły.

Kolejny rok szkolny dobiegł końca, pełen wyzwań, radości i wspólnych sukcesów. Nie obyło się bez uśmiechów, łez, uścisków i nagród. Teraz nadszedł czas, aby cieszyć się zasłużonymi wakacjami. Całej społeczności szkolnej życzymy wytchnienia od codziennych obowiązków oraz udanego wypoczynku. Bezpiecznych wakacji - przekazali z kolei pracownicy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Szklarach Dolnych.
Na terenie naszej gminy funkcjonuje także szkoła powiatowa - Zespół Szkół w Chocianowie, w którym również uczniowie zakończyli rok szkolny (wybrane z mediów społecznościowych zdjęcia również poniżej). Wszystkim nauczycielom, pedagogom i wychowawcom, ale także rodzicom, opiekunom i samym uczniom należą się podziękowania za cały rok ciężkiej pracy dydaktycznej oraz zaangażowania w życie Waszych szkół. Szczęśliwych wakacji i do zobaczenia we wrześniu!