Dokładnie 9 marca we Wrocławiu odbył się odbył się XVII Międzynarodowy Turniej Wratislavia Cup, na którym reprezentowali naszą gminę karatecy z Klubu Karate Tradycyjnego Sento-kan. Nie zabrakło także medali.

To wydarzenie zgromadziło blisko 700 zawodników z 30 klubów z Polski oraz reprezentacje z Brazylii, Peru, Włoch, Urugwaju, Macedonii, Czech i Niemiec. Reprezentacja karateków z naszej gminy przywiozła z tego wydarzenia łącznie 5 medali: dwa srebrne (Amelia Sawajda w konkurencji kumite oraz Maja Szydlik w konkurencji kata) oraz trzy brązowe (Ignacy Szelas w konkurencji kata oraz kumite oraz Beata Olewicz w konkurencji kata w grupie weteranów).

Gratulacje dla wszystkich startujących zawodników oraz im rodzicom. W zawodach wystartowali zawodnicy we wszystkich kategoriach wiekowych - podsumowała starty Beata Olewicz.

Nie można zapomnieć także o Poli Sasiela oraz Alicji Przybyła, które pomimo braku medalu zasłużyły na wielkie brawa za świetny start i pokazanie wielkiego ducha walki. Turniej Wratislavia Cup to nie tylko okazja do rywalizacji, ale również spotkanie pasjonatów karate z różnych części świata. Wydarzenie to promuje karate tradycyjne jako sport i sposób życia, który buduje charakter, determinację i szacunek do przeciwnika. Kolejne turnieje i zawody już wkrótce, a zawodnicy z Chocianowa przyzwyczaili nas już do osiągania najlepszych wyników.

Medalistom serdecznie gratulujemy! Czytelników zachęcamy do śledzenia naszego portalu. Tutaj zawsze znajdziecie najważniejsze informacje!