Klub Biegacza "ZDYSZAAANI" Chocianów im. Janusza Kusocińskiego, Klub Olimpijczyka Zespołu Szkół w Chocianowie oraz Fundacja Wrzosowa Kraina zapraszają na bieg "Złoto Kusego", który odbędzie się w sobotę, pierwszego sierpnia o godzinie 12:00 na Stadionie Sportowym w Chocianowie.

Celem imprezy jest, oprócz samej popularyzacji biegania i promocji zdrowego stylu życia, wdrażania zasad kultury rywalizacji i kibicowania oraz integracji społeczności lokalnej, także przypominanie wielkich wydarzeń w historii polskiego olimpizmu. Ponad półgodzinny bieg główny ma przypomnieć i upamiętnić zdobycie przez patrona klubu, Janusza Kusocińskiego złotego medalu olimpijskiego w biegu na 10 km na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku.

Organizatorzy w programie zawodów przewidzieli od godziny 12:00 biegi dla dzieci na 100, 200 i 400 metrów oraz od godziny 12:10 30-minutowy bieg główny. Aby wziąć udział w tym wydarzeniu należy w godzinach 11:30 - 11:50 zarejestrować swój udział i odebrać numer startowy. Po biegu organizatorzy zapraszają także na piknik. Więcej szczegółów, jak i regulamin imprezy dostępne są na stronie Klubu Biegacza "Zdyszaaani" Chocianów im. Janusza Kusocińskiego, a także na stronie wydarzenia na jednym z popularnych portali społecznościowych.
[KN]