Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego ostrzega klientów mBanku przed fałszywą stroną podszywającą się pod tę instytucję finansową. Chodzi o łudząco podobne litery w adresie strony (linku). Sprawdzamy na co zwrócić szczególną uwagę.

Sektorowy Zespół Cyberbezpieczeństwa został utworzony przez KNF w celu prowadzenia koordynacji działań i wsparcia obsługi incydentów bezpieczeństwa w podmiotach rynku finansowego. W mediach społecznościowych zespół opublikował ostrzeżenie przed fałszywym linkiem (adresem strony) mBanku.

Ostrzegamy przed fałszywą stroną podszywającą się pod mBank.pl. Przestępcy wykorzystują do oszustwa specjalne kodowanie znaków "ạ" zamiast "a", przez co fałszywa domena łudząco przypomina prawdziwą - czytamy w ostrzeżeniu.
Oszuści w celu zmylenia użytkowników zastosowali w tym przypadku specjalne kodowanie znaków. Litera, która wygląda jak "a" w rzeczywistości jest zapożyczoną z wietnamskiego alfabetu literą "ạ" (z ledwie widoczną kropką pod spodem). Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.