Kolejne pozyskane pieniądze na rozwój Gminy Chocianów. Aż 315.497,74 zł - poinformował Burmistrz Tomasz Kulczyński. Komu przy tej okazji podziękował i na co przeznaczy je włodarz naszej gminy?

Ogromnym strumieniem dofinansowania i dotacje zewnętrzne spływają do Chocianowa odkąd Burmistrzem Gminy został Tomasz Kulczyński. Pisaliśmy o tym w naszych artykułach: "Kolejne środki pozyskane", "Chocianów znowu na podium", "Kolejne miliony złotych dla Chocianowa. Kulczyński nie zwalnia tempa", "Pierwszy milion trafił do mieszkańców", "Wyczekiwane świetlice powstaną za pieniądze z dotacji", "Prawie pół miliona złotych poprawi tu bezpieczeństwo", "W Chocianowie powstanie Regionalne Centrum Patriotyzmu im. Marii i Lecha Kaczyńskich", "Kolejne pieniądze zasiliły konto gminy. Tym razem ponad 1,3 mln złotych", "Co z kanalizacją w naszej gminie" oraz "Wielomilionowe inwestycje przed nami". Do tego grona dołączyła teraz kolejna świetna informacja o pozyskanych środkach zewnętrznych.

- Mam dla Państwa wspaniałą wiadomość. Kolejne pozyskane pieniądze na rozwój Gminy Chocianów aż 315.497,74 zł. Serdecznie dziękuję Pani Marszałek Elżbiecie Witek oraz Krzysztofowi Kubów, Sekretarzowi Stanu KPRM za wsparcie, które pomaga rozwijać Miasto i Gminę Chocianów - poinformował w swoim wpisie w mediach społecznościowych Burmistrz Tomasz Kulczyński.
Dotacja na ponad 300 tysięcy złotych z programu Cyfrowa Gmina pozwoli na wiele zmian i ulepszeń związanych z technologią cyfrową. Na co dokładnie przeznaczone zostaną te pieniądze? Na to pytanie odpowiedział Burmistrz Chocianowa Tomasz Kulczyński (cały wpis dostępny na stronie: https://www.facebook.com/BurmistrzChocianowa/posts/287075603429792).

- Tak duże pozyskane środki będę mógł przeznaczyć na: cyfryzację biur, jednostek publicznych, jednostek podległych i nadzorowanych (z wyłączeniem placówek ochrony zdrowia) - zakup sprzętu IT i oprogramowania; zakup sprzętu IT dla szkół i placówek specjalnych, domów pomocy społecznej; szkolenia dla pracowników urzędu z obszaru cyberbezpieczeństwa, a także zaawansowanych usług cyfrowych oraz zapewnienie cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych - wymienił włodarz naszej gminy.
Co najważniejsze wszystkie działania w ramach programu są w 100% finansowane z dotacji, dzięki czemu gmina nie będzie musiała dokładać z własnego budżetu nawet grosza.