Od dzisiaj obowiązuje nowy rozkład jazdy Kolei Dolnośląskich, które obsługują mieszkańców Chocianowa za sprawą powrotu połączeń kolejowych obiecanych przez Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego. W tym tygodniu ze wspólnej konferencji Marszałków Cezarego Przybylskiego i Tymoteusza Myrdy z Wiceprezesem KD Wojciechem Zdanowskim dowiedzieliśmy się o planach na połączenie Chocianowa z Przemkowem i Głogowem.

Jak co kwartał, Koleje Dolnośląskie od dzisiaj kursują według nowego rozkładu jazdy. Mieszkańcy Chocianowa powinni zwrócić szczególną uwagę na nowe godziny, bo choć w większości różnice są niewielkie, to czasami pociągi odjadą nawet pół godziny później. Najnowsze godziny odjazdów publikujemy na grafikach poniżej.

Chocianów - Przemków - Głogów

W tym tygodniu poznaliśmy także rewelacyjne nowiny dotyczące "przedłużenia" trasy z Legnicy do Chocianowa. O szczegółach nowej propozycji połączenia Chocianowa z Przemkowem i dalej Głogowem poinformował na wspólnej konferencji z Marszałkami Województwa Dolnośląskiego Cezarym Przybylskim i Tymoteuszem Myrdą, Wiceprezes Kolei Dolnośląskich Wojciech Zdanowski.

- Połączenie, które chcemy uruchomić, to północna część naszego województwa. W grudniu, pierwszy raz po 22 latach pojechały pociągi do Chocianowa, chcemy przedłużyć te połączenia komunikacyjne z Chocianowa przez Przemków, Radwanice do Głogowa - poinformował Wojciech Zdanowski, wiceprezes Kolei Dolnośląskich. - Na węźle w Głogowie i na węźle w Chocianowie pociągi byłyby komunikowane z pociągami Kolei Dolnośląskich - wyjaśnił Zdanowski.
Rozwiązanie, o którym mowa to, oczywiście do czasu rewitalizacji starych linii kolejowych, nowoczesne autobusy Kolei Dolnośląskich (zdjęcia poniżej). Oznacza to, że Chocianów będzie faktycznym centrum przesiadkowym, a zarazem istotną dla pasażerów stacją na linii z Legnicy do Głogowa. Pasażerów z pewnością ucieszą zatem postępy prac przy realizacji jednej z ważniejszych inwestycji Burmistrza Tomasza Kulczyńskiego (czytaj: "Centrum przesiadkowe z nutą patriotyzmu" oraz "Centrum przesiadkowe coraz bliżej").

Jesteśmy przed rewitalizacją tych linii kolejowych, po których docelowo kursować będą pociągi Kolei Dolnośląskich. Jednak już teraz chcemy ułatwić komunikację w tym rejonie autobusami „za pociąg”. Docelowo, po odnowie linii, mieszkańcy przesiądą się do pociągów - poinformował po konferencji prasowej Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Tymoteusz Myrda. - Wspólnie z Cezarym Przybylskim i Kolejami Dolnośląskimi walczymy z wykluczeniem komunikacyjnym - dodał Tymoteusz Myrda.
Ze względu na ogromne zainteresowanie tym tematem, z pewnością będziemy śledzić następne ciekawe informacje. Zapraszamy do aktywnego śledzenia naszych doniesień.