Stal Chocianów poznała rywali w eliminacjach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu do lat 19. W grupie z podopiecznymi Mirosława Wolana znalazły się Górnik Polkowice, Orzeł Jelcz Laskowice, Futsal Brzeg oraz Profi Sport Gałów. Wkrótce powinniśmy poznać organizatora tego turnieju.

W rozgrywkach zespół poprowadzi szkoleniowiec czwartoligowej Stali Chocianów – Mirosław Wolan. W pierwszym etapie drużyny podzielone są na piętnaście grup. Z każdej z grup do drugiego etapu eliminacji awansują po dwie najlepsze. Na tym etapie eliminacji drużyny zostaną podzielone na grupy, z których zostanie wyłonione piętnaście zespołów, które uzyskają awans do turnieju finałowego. W nim czeka już obrońca tytułu i gospodarz imprezy Rekord Bielsko-Biała.

- Czynimy starania o to, by turniej eliminacyjny rozegrany został w Chocianowie. Oficjalnie zgłosiliśmy nasz akces do Polskiego Związku Piłki Nożnej. Rozmawialiśmy także z przedstawicielami Komisji Futsalu Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, którzy zadeklarowali wsparcie w naszych staraniach – mówi Piotr Kusak, kierownik futsalowego zespołu.
Pierwszy etap eliminacji odbędzie się w jednym z następujących terminów: 28-29 listopada, 12-13 grudnia lub 19-20 grudnia, zaś drugi przewidziano na 30-31 stycznia przyszłego roku.
[KN]