Już za rok będziemy mogli osobiście złożyć życzenia pracownikom kolei, którzy będą obsługiwać linię 303 wożąc chocianowian pociągami Kolei Dolnośląskich. Tymczasem za naszym pośrednictwem z okazji Dnia Kolejarza pracownikom kolei życzenia bezpiecznej pracy złożył Burmistrz Tomasz Kulczyński.

Dziś swoje święto obchodzą kolejarze i pracownicy kolei, których patronką w codziennej pracy jest święta Katarzyna Aleksandryjska. Obchody Dnia Kolejarza to tradycja sięgająca XIX wieku. Z tej okazji Burmistrz Tomasz Kulczyński za naszym pośrednictwem nie omieszkał wszystkim pracownikom kolei złożyć stosownych życzeń.

- Transport kolejowy jest niezwykle istotny w rozwoju całego świata od bardzo dawna, dlatego tak ważne jest dla mnie przywrócenie połączeń kolejowych do naszej gminy, dzięki czemu już za rok będziemy mogli osobiście złożyć życzenia konduktorom - powiedział Burmistrz Tomasz Kulczyński. - Dzisiaj z okazji Waszego święta pragnę przekazać wszystkim pracownikom kolei, w szczególności Kolei Dolnośląskich, którzy już w przyszłym roku będą systematycznie odwiedzać Chocianów, przede wszystkim życzenia bezpiecznej pracy, motywacji i satysfakcji z jej wykonywania - przekazał włodarz Chocianowa, Tomasz Kulczyński.
Czy także chocianowianie będą pracować na kolei? Nie wykluczone, że właśnie w naszej gminie rosną przyszli kolejarze. Dokładnie tydzień temu, 18 listopada w zajęciach z wykorzystaniem symulatora pojazdu kolejowego w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy uczestniczyli wychowankowie Zespołu Szkół w Chocianowie (zdjęcia poniżej).